İspanya’nın OHL’si PokerStars’ın Kurucu Sahibine Ait 500 Milyon Euro’luk Madrid Kalkınma Projesi’nde Payını Artırdı

Ben Esra telefonda seni bosaltmami ister misin?
Telefon Numaram: 00353 515 73 20

İnşaat şirketi OHL Desarrollos, projedeki tutumu % 50’ye çıkarmak için Grupo Villar Mir’den Centro Canalejas Madrid’in gelişiminde % 32,5’lik bir hisseyi satın aldı. PokerStars’ın kurucusu Mark Scheinberg, başlangıçta 2014’te başlamış olan betebet ve daha önce tamamlanmasını engelleyen sayısız zorluklarla karşı karşıya kalan iddialı planın diğer yarısına sahip. Otel ve konut alanlarının yanı sıra perakende alanı ve çok sayıda yiyecek ve içecek mekanını da içerecek olan kompleks, 2019’un sonlarına doğru açılacak. Madrid’deki Puerta del Sol meydanının yanında geliştirilmekte ve Banco Santander tarafından eskiden işgal edilen binaları içermektedir.

Pazartesi günü İspanya’nın Ulusal Menkul Kıymetler Piyasası Komisyonu’na (Comisión Nacional del Mercado de Valores) yapılan bir dosyalamada, OHL, gelişmede % 32,5’lik pay için 50 milyon Euro ödeyeceğini ve bunun 10 milyon avroluk ek bir ödeme seçeneği sunacağını söyledi. Daha sonra hisselerini satıyorsa kazançlar. Yeni eklenen holdingin dışında, betist OHL başlangıçta% 17.5’e sahipti . Satın alma, projeden Villar Mir’ın resmi çıkışını işaretlemekte ve OHL’ye% 50 hisse ile, diğer% 50’si ise Şubat ayında şirket Mohari Limited ile projeye katılan Bay Scheinberg’in mülkiyetindedir.

Proje Hakkında Daha Fazlası

Grupo Villar Mir ve OHL, kompleksin 2012 yılında eski işgalci Banco Santander’den geliştirildiği araziyi satın aldı. Mülkiyet daha erken bir lansman için belirlenmişti, ancak yasal ve diğer zorluklar bunun olmasını engelledi. Geliştirme çalışmaları 2014’te başladı ve kompleksin artık 2019’un sonlarında kapılarını açması bekleniyor. Bu, Kanadalı zincirin İspanyol misafirperverliği pazarına gireceği bir yerleşim alanı olan 200 odalı bir Four Seasons işletmesi olacak. Ayrıca Four Seasons tarafından işletilmektedir. Mülkün 4,800 dolaylı ve dolaylı iş yaratması beklenmektedir perabet ve bölgeye yeniden canlanmayı ve içereceği binaların tarihi ve kültürel mirasını korumayı amaçlayan biri olarak lanse edilmiştir. Aslında, projenin alanın bütünlüğü açısından taşıyabileceği riskler, bir dizi miras savunma grubu tarafından ağır bir şekilde itiraz edilmesinin ana nedenlerinden biri olmuştur. Babası Isai ile birlikte 2000’li yıllarda PokerStars’ı kurduktan sonra Kanada’nın Amaya’ya 5 milyar dolara sattığı Bay Scheinberg, Şubat 2017’de Centro Canalejas Madrid programına girdi.

Net değeri 4,8 milyar dolar (Forbes: Gerçek Zamanlı Net Değer) olarak tahmin edilen işadamı, çalışmanın % 50 hissesi için 225 milyon Euro ödedi. Anlaşma, İspanyol emlak piyasasına ilk girişini bonus veren bahis siteleri işaret ediyor. Bu durum, emlak fiyatlarının bir gecede çöktüğünü ve büyük bir deprem gibi İspanya’nın ekonomisini kırdığını gören 2008 mal kabarcığı patlamasından sonra mojo’yu aşamalı olarak geri döndürüyor.

işaret ediyor. Bu durum, emlak fiyatlarının bir gecede çöktüğünü ve büyük bir deprem gibi İspanya’nın ekonomisini kırdığını gören 2008 mal kabarcığı patlamasından sonra mojo’yu aşamalı olarak geri döndürüyor.

Ben Esra telefonda seni bosaltmami ister misin?
Telefon Numaram: 00353 515 73 20

Yorum yapın